Czeskie pary ponownie zagrały w turnieju siatkówki plażowej w Polsce

Jedna para kobiet i przy pary męskie z Czech zagrały podczas turnieju siatkówki plażowej Plaża Open w Myślenicach. Siatkarki i siatkarze z Czech coraz chętniej przyjeżdżają rywalizować na polskich turniejach.

We wtorek zakończył się turniej siatkówki plażowej Plaża Open w Myślenicach. To eliminacje do mistrzostw Polski. W turnieju wystąpiły czeskie siatkarki: Štěpánka Štastná i Markéta Stará oraz czescy siatkarze: Martin Pihera i Ondrej Sotola, Jan Štefko i Jakub Gála oraz František Pihera i Jan Mrkous.

Wszystkie trzy pary awansowały z eliminacji do turnieju głównego. Pihera i Sotola oraz Pihera i Mrkous zajęli wysokie 5. miejsce i odpadli dopiero w ćwierćfinałach walcząc o półfinał i strefę medalową. Para Štefko i Gála zostali sklasyfikowani na 9. pozycji. Czeszki: Štastná i Stará też zagrały w turnieju głównym kobiet i zostały sklasyfikowane na 9. pozycji.

W piątek w Kołobrzegu rozpoczął się kolejny turniej Plaża Open. Dziką kartę w turnieju główny otrzymali Czesi Robert Kufa i Adam Waber. W akcji będzie można ich zobaczyć w sobotę.

Autor artykułu i zdjęć: Artur Kucharski