Piłkarze z Czech mają swój wkład w zdobycie Pucharu Polski przez Raków Częstochowa

Raków Częstochowa zdobył 2 maja 2021 na Arenie Lublin Puchar Polski. W obecnej kadrze Rakowa znajduje się trzech piłkarzy z Czech, którzy przyczynili się do tego historycznego triumfu. W sezonie 2020/21 w kadrze Rakowa gra trzech czeskich zawodników. To: Petr Schwarz, Daniel Bartl i  Tomáš Petrášek.

W niedzielę na stadionie w Lublinie Raków Częstochowa grał w finale Fortuna Pucharu Polski. Częstochowianie po emocjonującym spotkaniu pokonali Arkę Gdynia 2:1. W finałowym meczu z czeskich piłkarzy Rakowa zagrał tylko Petr Schwarz, który na boisku pojawił się w 80. minucie. Daniela Bartla zabrakło w 20-osobowej kadrze na finał, a Tomáš Petrášek od wielu miesięcy jest kontuzjowany i przechodzi rehabilitację. Kibice z niecierpliwością oczekują na jego powrót.

Wszyscy trzej Czesi byli obecni w niedzielę w Lublinie, co widać na zdjęciu. W ostatnim rzędzie (pierwszy po prawej) stoi Petrášek, obok niego widoczny jest Bartl, a Schwarz cieszący się z sukcesu drużyny znalazł się w środku grupy (czwarty od prawej w środkowym rzędzie).

Cała trójka Czechów swoją grą przyczyniła się też w obecnym sezonie do sukcesów drużyny z Częstochowy. Raków po raz pierwszy w historii zagwarantował sobie już medal w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy i występy w europejskich pucharach. Częstochowianie na 100-lecie klubu przypadające w 2021 roku wywalczyli też pierwszy i historyczny Puchar Polski. Cały czas mają też szansę na wicemistrzostwo Polski…

Autor artykułu i zdjęć: Artur Kucharski

Po kliknięciu miniaturki, zdjęcie wyświetli się w większym formacie: