W Pradze sport przez tydzień bezpłatnie

Praga po raz 15. organizuje coroczną akcję pod nazwą „Bezpłatny Tydzień Sportu” (Týden sportu zdarma). W jej ramach od poniedziałku 25 grudnia do niedzieli 31 grudnia 2023 każdy będzie mógł bezpłatnie korzystać z wielu obiektów sportowych – basenów, parków wodnych, centrów fitness, boisk etc.

„Tydzień Sportu to wspaniałe wydarzenie, podczas którego obiekty sportowe są dostępne dla wszystkich bez różnicy, a mieszkańcy Pragi mogą wypróbować miejsca i zajęcia, za które normalnie nie byliby skłonni płacić. Mam nadzieję, że mieszkańcy z tego skorzystają i że po świątecznym posiłku wielu z nich spotkam na jednej z imprez” – powiedział Antonín Klecanda, radny miasta Pragi z komisji edukacji, sportu i rekreacji.

W przypadku niektórych obiektów wymagana jest rezerwacja telefoniczna lub internetowa ze względu na ich pojemność. Bezpłatny wstęp nie zawsze jest również możliwy w czasie świąt Bożego Narodzenia, a jedynie w wybrane dni i godziny. Informacja jest sukcesywnie aktualizowane na oficjalnej stronie kampanii w tym miejscu

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w nowych dla nich dyscyplinach sportowych lub po prostu dobrze się bawić. Wśród sportów tradycyjnie dostępne będą fitness, tenis ziemny i tenis stołowy, piłka nożna, pływanie, badminton, squash, siatkówka plażowa,, wspinaczka skałkowa, unihokej, hokej klasyczny i inne.

W ubiegłym roku w akcję zaangażowanych było kilkadziesiąt obiektów sportowych, a z ich dostępności skorzystały tysiące osób. Były takie chwile, kiedy pomieszczenia i sprzęt sportowy wykorzystywano w 100 procentach ich możliwości.