Kiwi.com wspiera rodziny z Ukrainy. W Brnie powstał ośrodek opieki dla dzieci uchodźców

Chcąc wesprzeć rodziny zmuszone do przesiedlenia przez wojnę na Ukrainie, firma Kiwi.com część swoich biur w centrali w Zbrojovce w Brnie przekształciła w ośrodek opieki dla dzieci uchodźców. Oprócz bezpiecznego otoczenia ośrodek zapewni również opiekę psychologiczną i zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 3-14 lat, a także wsparcie dla ich rodziców.

Centrum pomocy zostało zaadaptowane i oddane do użytku w ciągu zaledwie 2 tygodni, a 14 marca wystartowała pierwsza grupa licząca 21 dzieci w wieku 6-8 lat i rozpoczęła program edukacyjny. Rodzice dzieci objętych opieką centrum będą mieli możliwość nauki języka czeskiego. Każda grupa otrzymuje wsparcie w postaci nauczyciela prowadzącego, asystenta oraz psychologa, z kolei wolontariusze Kiwi.com będą zaangażowani w organizację popołudniowych zajęć sportowych i zabaw dla dzieci.  

„Naszym celem jest stworzenie bezpiecznego miejsca dla potrzebujących dzieci i ich rodziców. Mamy grono wspaniałych nauczycieli, edukatorów, psychologów i innych specjalistów, którzy wraz z naszymi pracownikami robią wszystko, co możliwe, aby ten cel osiągnąć.” – mówi Juraj Striezenec, COO Kiwi.com. „Pierwszych 21 uczniów dołączyło do nas w tym tygodniu, spodziewamy się, że liczba ta wzrośnie do około 60 w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możliwość zapewnienia bezpiecznego miejsca do nauki i zabawy, a także niezbędnego wsparcia to dla nas wszystkich w Kiwi.com nie tylko wielka radość, ale również moment ogromnego wzruszenia.” – dodaje Striezenec.

Kiwi.com przekazuje darowizny pracowników na rzecz organizacji charytatywnych, wspierających osoby dotknięte wojną, a także zapewnia swoim pracownikom oraz partnerom biznesowym z Ukrainy wsparcie finansowe, transportowe oraz zakwaterowanie. 

Dodatkowo, Kiwi.com uruchomiła usługę natychmiastowego zwrotu pieniędzy dla tych, którzy mieli zarezerwowany lot do lub z Ukrainy, przed otrzymaniem jakiegokolwiek zwrotu od linii lotniczej.

Kiwi.com

  • Kiwi.com to jedna z wiodących firm technologicznych w branży turystycznej z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1000 osób na całym świecie
  • Innowacyjny algorytm Virtual Interlining Kiwi.com umożliwia użytkownikom łączenie lotów w ramach tradycyjnych oraz tanich linii lotniczych w jeden plan podróży
  • Kiwi.com przeprowadza 20 miliardów kontroli cen dziennie w 95% globalnych zasobach treści dotyczących lotów, umożliwiając klientom wyszukiwanie najlepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie mogą zobaczyć
  • Każdego dnia w witrynie Kiwi.com przeprowadzanych jest 50 milionów wyszukiwań, a dziennie sprzedawanych jest ponad 25 000 miejsc.
Źródło:NEWSERIA