Czeski piłkarz w meczu polskiej Ekstraklasy zdobył aż 4 gole

Czeski piłkarz w meczu polskiej Ekstraklasy zdobył aż 4 gole!

Ostatnio pisaliśmy o Czechach, którzy grają w Rakowie Częstochowa. Po zakończonej w niedzielę 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy należy wspomnieć o czeskim piłkarzu, który występuje w Legii Warszawa. Tomáš Pekhart zdobył w meczu z Zagłębiem Lubin aż 4 bramki!

Trwają rozgrywki w polskiej PKO BP Ekstraklasie. Nie brakuje w nich piłkarzy z Czech. W miniony weekend ponownie głośno było w pozytywnym znaczeniu o Tomášu Pekhartcie. Czeski napastnik Legii Warszawa zdobył w meczu z Zagłębiem Lubin 4 gole, a jego drużyna wygrała 4:0.

Pekhart już w pierwszej połowie zaliczył tzw. „klasycznego hat-tricka” i zdobył 3 bramki. Czwartą „dołożył” w drugich 45-minutach. „To był dla mnie specyficzny mecz. Wracałem po  kontuzji i był to pierwszy pojedynek w wyjściowym składzie. Pod względem produktywności był to mój najlepszy oficjalny mecz w karierze. Stosunkowo niedawno strzeliłem cztery gole na obozie treningowym w Dubaju, ale w rozgrywkach o punkty udało mi się to po raz pierwszy” – powiedział Pekhart w wywiadzie online dla portalu fotbal.cz po przyjeździe do Pragi na zbiórkę reprezentacji narodowej.

Wcześniejsza efektywna i efektowna gra napastnika Legii nie uszła uwadze czeskiego selekcjonera. Jaroslav Šilhavý powołał Pekharta na środowy mecz z Estonią w eliminacjach do mistrzostw świata. Z powodu koronawirusa szerzącego się w republice bałtyckiej spotkanie zostanie rozegrane na neutralnym stadionie w… Lublinie.

Warto podkreślić, że Tomáš Pekhart jest najskuteczniejszym strzelcem polskiej Ekstraklasy. Czech ma na koncie aż 19 goli i o 9 wyprzedza drugiego w klasyfikacji Hiszpana Jesusa Imaza Balleste z Jagiellonii Białystok.

W tabeli polskiej Ekstraklasy na 1. miejscu jest Legia Warszawa z 48 punktami. Wiceliderem jest Pogoń Szczecin (47 punktów), a 3. miejsce w tabeli zajmuje Raków Częstochowa (37 punktów), który w składzie ma 3 zawodników rodem z Czech. W kadrze Rakowa są: Tomáš Petrášek, Daniel Bartl i Petr Schwarz.

Autor: Artur Kucharski