Petrasek

Czeski piłkarz Tomáš Petrášek zdobył z Rakowem Częstochowa Superpuchar Polski

W sobotę w Warszawie został rozegrany finał Superpucharu Polski, w którym zagrali mistrz Polski Legia Warszawa i zdobywca Pucharu Polski Raków Częstochowa. W meczu wystąpili też piłkarze rodem z Czech. Tomáš Pekhart w Legii i Tomáš Petrášek w Rakowie.

O Superpuchar Polski walczyły zespoły, które w poprzednim sezonie w PKO BP Ekstraklasy wywalczyły mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mistrzami byli piłkarze z Warszawy, Raków natomiast był wicemistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski. Mecz o Superpuchar Polski rozgrywany jest tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu. W sobotę na stadionie przy ul. Łazienkowskiej zagrali też piłkarze z Czech. Legię reprezentował Tomáš Pekhart, który w poprzednim sezonie był królem strzelców PKO BP Ekstraklasy. W Rakowie wystąpił Tomáš Petrášek, dla którego był to oficjalny mecz po kilkumiesięcznej kontuzji. Pekhart zagrał w podstawowym składzie Legii, natomiast Petrášek zaczął na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 77. minucie.

Spotkanie po 90 minutach zakończyło się remisem 1:1, choć Raków od 10. do 90. minuty prowadził 1:0. Zwycięstwo rozstrzygnęło się w rzutach karnych, które lepiej strzelali częstochowianie wygrywając 4:3. Trenerzy: Czesław Michniewicz i Marek Papszun do rzutów karnych wyznaczyli swoich czeskich piłkarzy. Tomáš Pekhart strzelał pierwszy z Legii i wyprowadził mistrzów Polski na 1:0. Tomáš Petrášek z Rakowa wykonywał rzut karny jako pierwszy z częstochowian i szybko wyrównał na 1:1. Później lepiej „jedenastki” egzekwowali piłkarze Rakowa i to częstochowianie mogli cieszyć się ze zdobycia pierwszego i historycznego Superpucharu Polski.

Autor: Artur Kucharski