Raków Częstochowa

Czech Tomáš Pekhart królem strzelców PKO BP Ekstraklasy i napastnikiem sezonu

W minioną niedzielę zakończył się sezon w PKO BP Ekstraklasie, a w poniedziałek odbyła się uroczysta Gala Ekstraklasy, która miała czeski akcent. Czescy piłkarze mieli też wpływ na medale w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy.

Mistrzem Polski została Legia Warszawa, która ma w składzie Czecha Tomáša Pekharta. Pekhart został też królem strzelców Ekstraklasy. Czech w sezonie 2020/21 zdobył 22 bramki i aż o 7 goli wyprzedził w klasyfikacji drugiego „snajpera”.

Wicemistrz Polski Raków Częstochowa w swoim składzie miał trzech Czechów. Barwy Rakowa reprezentowali: Tomáš Petrášek, Petr Schwarz i Daniel Bartl. Czesi mogli cieszyć się z Pucharu Polski i wicemistrzostwa Polski. Dziś już wiadomo, że Schwarz w nowym sezonie będzie grać w Śląsku Wrocław.

Podczas Gali Ekstraklasy jedna z nagród przypadła czeskiemu piłkarzowi. Napastnikiem sezonu został wybrany mistrz Polski Tomáš Pekhart, który w tym sezonie mógł też cieszyć się z tytułu króla strzelców. Trenerem sezonu został Marek Papszun z Rakowa Częstochowa, a młodzieżowcem sezonu w PKO BP Ekstraklasie Kamil Piątkowski (Raków).

Autor: Artur Kucharski