Czescy piłkarze Rakowa grali

Czescy piłkarze Rakowa grali przeciwko rodakowi z Legii

Piłkarze Rakowa Częstochowa w składzie z Petrem Schwarzem i Danielem Bartlem grali w sobotni wieczór w Warszawie przy Łazienkowskiej z Legią, której reprezentantem jest Czech Tomáš Pekhart.

Piłkarze w PKO BP Ekstraklasie po raz drugi w 2021 roku wybiegli na boiska. W Warszawie przy ul. Łazienkow- skiej Legia Warszawa podejmowała Raków Częstochowa. Zarówno w Legii jak i w Rakowie są zawodnicy rodem z Czech. W wyjściowym składzie Rakowa pojawiło się dwóch czeskich piłkarzy. Petr Schwarz i Daniel Bart. Trzeci z Czechów Tomáš Petrášek przechodzi rehabilitację po kontuzji. Legię reprezentował Czech Tomáš Pekhart. Schwarz spędził na boisku całe spotkanie. Bartl został zmieniony w 58. minucie przez Patryka Kuna. Pehkart z Legii też rozegrał cały mecz. Czech przyczynił się do zwycięstwa stołecznej drużyny zdobywając w 64. minucie spotkania bramkę z rzutu karnego. Legia wygrała z Rakowem 2:0. Według pomeczowych statystyk Schwarz przebiegł podczas meczu 11,06 kilometrów. Bartl w 58 minut pokonał dystans 7,17 km. Z kolei Pekhart przemie- rzył dystans 11,64 km.

Autor: Artur Kucharski