W Czechach znoszone są kolejne ograniczenia

Adam Vojtěch, czeski minister zdrowia, na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o znoszeniu kolejnych ograniczeń. Od 1 lipca zniknie obowiązek noszenia maseczek, nawet w pomieszczeniach. Wyjątkiem będą te obszary, na których jest najwięcej infekcji – prawdopodobnie Praga i region Karwiny.

Restauracje będą czynne bez ograniczeń (teraz do 23.00). Wcześniej, od 22 czerwca muzea, galerie, zamki pałace, baseny, ogrody zoologiczne i botaniczne oraz inne obiekty zaczną normalnie funkcjonować, w ten sposób limit dziesięciu metrów kwadratowych na osobę i wymagane odległości między ludźmi przestaną obowiązywać. Ilość uczestników imprez masowych wzrośnie do 1000, targi mogą przyjąć 5000 zwiedzających.

Minister Vojtěch zwrócił uwagę na jedną bardzo ważną sprawę – koronawirus nie zniknął, dlatego ludzie sami powinni przestrzegać określonych zasad – unikać miejsc o zwiększonej koncentracji osób, przestrzegać higieny, a jeśli zauważą symptomy choroby, powinni pozostać w domu i kontaktować się z lekarzem lub odpowiednią stacją epidemiologiczną.