Leo Express zwiększa częstotliwość kursów na trasie Praga – Kraków

Prywatny czeski operator Leo Express zwiększył liczbę połączeń kolejowych między Pragą a Krakowem do trzech tygodniowo. Oprócz piątków i niedziel pociągi z Pragi kursują również w czwartki, a wracają ze stolicy Małopolski w poniedziałki, piątki i soboty. Jedną ze stacji pośrednich są między innymi Katowice. 

Od 1 czerwca pociągi zostaną uzupełnione przez komunikację autobusową, która we wszystkie pozostałe dni będzie kursować na trasie Kraków – Katowice – Ostrawa i z powrotem. Cena biletu na przejazd klimatyzowanym autobusem (45 miejsc w klasie Economy) wyposażonym w Wi-Fi zaczyna się od 99 koron czeskich (około 19 zł). W Ostrawie pasażerowie będą się mogli przesiąść do pociągu Leo Express do Pragi. Przesiadka jest przez operatora gwarantowana, zajmie około minuty, a pociąg odjedzie 10 minut po przyjeździe autobusu. 

„Kraków, podobnie jak Praga, jest miastem wpisanym na listę UNESCO z podobnie starym uniwersytetem i bogatą wielokulturową historią. Jednocześnie to piękne miasto, które można zwiedzać np. na rowerze. Katowice to nowoczesne miasto, które jest pełne wystaw i różnorodnych wydarzeń kulturalnych oraz ma świetne życie nocne. Od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżnych tymi destynacjami. Dlatego Leo Express postanowił zwiększyć liczbę połączeń kolejowych i autobusowych do Katowic i Krakowa. Na trasach autobusowych pasażerom zaoferujemy bezpłatną kawę, herbatę lub wodę” – powiedział Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express. 

Jak podaje operator, pociągi kursujące w czwartki uzupełnią dotychczasowe połączenia kolejowe z Pragi o 15:00 w piątki i niedziele (w Krakowie o 21:47). Z powrotem pociągi odjadą z Krakowa o 6:05 w poniedziałki, piątki i soboty i dotrą do Pragi o 12:31.

Leo Express będzie teraz jeździł do Polski codziennie. Oprócz nowych połączeń kolejowych, od 1 czerwca pojawią się również połączenia autobusowe. Autobusy będą odjeżdżać z Ostrawy-Svinov do Krakowa w poniedziałki, wtorki, środy i soboty o 18:35. Z powrotem wyruszą we wtorki, środy, czwartki i niedziele o 6:05.

Połączenia są idealne np. do odwiedzenia Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Polsce na przełomie czerwca i lipca. 

Źródło:Leo Express