Invictus 2.0 – premiera wielofunkcyjnego wózka dziecięcego z termoregulacją

Innowacyjne materiały z przemysłu motoryzacyjnego przenikają również do produkcji wózków dla dzieci. Przykładem jest belgijska nowość Invictus 2.0, którą w wielu wariantach można było zobaczyć w tym roku na Targach ProDítě w Brnie w ramach ekspozycji firmy Kočárky Růžový panter – Wózki Różowa Pantera.

„Tegoroczną nowością na naszym stoisku jest elegancki, wielofunkcyjny wózek dziecięcy Invictus 2.0. Jego gondola wykonana jest z EPP, pianki stosowanej w przemyśle motoryzacyjnym do produkcji siedzeń samochodowych. Materiał ten ma doskonałe właściwości termoregulacyjne oraz doskonale izoluje, tzn. ogrzewa zimą, a chłodzi latem” – opisuje nowość Zdeněk Krška, właściciel firmy Kočárky Růžový panter – Wózki Różowa Pantera. Belgijski producent zastosował utwardzony polistyren EPP zarówno w gondoli, jak i w zagłówkach wózków sportowych. Ten innowacyjny i ekologiczny materiał jest bardzo lekki i wygląda jak pianka, ale nie jest tak twardy i kruchy, charakteryzuje się również wysoką odpornością na wpływy fizyczne. Ponadto jest antybakteryjny i w 100% nadaje się do recyklingu.

Nowość zachwyca również designem. Wielofunkcyjny, głęboki i sportowy wózek Invictus 2.0 można kupić w wyrazistych, metalicznych kolorach, również w pomarańczowej i niebieskiej barwie. Wykorzystany w produkcji materiał to ekoskóra w kombinacji z tkaniną, a model Jeans Black ma kosz pokryty wyszywanym jeansem z modnymi dziurami. „To ręczna robota, i każdy z tych wózków jest oryginalny” – podkreśla Zdeněk Krška. Każdy wózek Invictus 2.0 wyposażony jest w wielofunkcyjną torbę z organizerem. Aluminiowa konstrukcja ma hydrograficzne nadrukowane wzory z drewnianym motywem. Oczywiście istnieje możliwość złożenia wersji sportowej z podwoziem.

„Na naszym stoisku jest zawsze sporo ludzi, dlatego z udziału w targach jestem zadowolony. Bałem się paniki związanej z koronawirusem, ale w końcu zwiedzający przyszli, my sprzedawaliśmy, także nasze obawy się nie potwierdziły. Oczywiście zeszły rok był lepszy, ale była to inna rzeczywistość. Takiego rodzaju targi mogły zostać odwołane, co byłoby najgorszym posunięciem ze wszystkich możliwych, więc ostatecznie wyszło to całkiem dobrze” – tak Zdeněk Krška ocenił Targi ProDítě, naznaczone obawami przed infekcją koronawirusem.