SPIE wchodzi na polski i czeski rynek usług instalacyjnych. Przejęcie Stangl Technik

15 czerwca 2022 r. została podpisana umowa dotycząca nabycia przez SPIE Building Solutions firmy Stangl Technik, wiodącego dostawcy usług instalacyjnych w zakresie mechanicznych i elektrycznych rozwiązań dla układów technicznych budynków w Polsce i Czechach. W swoich lokalnych oddziałach w Polsce i w Czechach Stangl zatrudnia około 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników. W 2021 r. firma Stangl osiągnęła obroty w wysokości 67 mln euro.

Po podpisaniu umowy i dzięki przejęciu firmy Stangl Technik SPIE wchodzi na polski i czeski rynek usług instalacyjnych w obszarze techniki budynków i umacnia swoją pozycję niezależnego dostawcy usług multitechnicznych w tych dwóch krajach. Jako wiodąca firma w Polsce (top 4) i w Czechach (top 3) Stangl od wielu lat jest silnym graczem na swoich rynkach z szeroką bazą klientów. Zakres usług firmy Stangl jest szeroki i kompleksowy – od planowania i instalacji po konserwację. W swoich lokalnych oddziałach w Polsce i w Czechach Stangl zatrudnia około 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników. W 2021 r. firma Stangl osiągnęła obroty w wysokości 67 mln euro.

Dzięki firmie Stangl zyskujemy wiodącego gracza na rynku usług instalacyjnych w zakresie mechanicznych i elektrycznych rozwiązań w instalacjach technicznych budynków. Rozszerzamy zakres naszych usług i umacniamy naszą pozycję wiodącego dostawcy usług multitechnicznych w Polsce i Czechach. Bardzo cieszymy się na myśl o kształtowaniu przyszłości wraz z dotychczasowym kierownictwem i około 380 wysoko wykwalifikowanymi pracownikami! – komentuje Markus Holzke, członek zarządu/CEO SPIE Deutschland & Zentraleuropa.

Dzięki naszym doskonałym kompetencjom w dziedzinie urządzeń technicznych w budynkach wypracowaliśmy sobie wiodącą pozycję na rynku polskim i czeskim. Cieszymy się na wspólną przyszłość ze SPIE i związane z nią możliwości dalszego rozwoju działalności w Polsce i Czechach. Mamy nadzieję, że dzięki dobrym wynikom przyczynimy się do sukcesu SPIE –  mówi Martin Horák, Martin Horák, CEO firmy Stangl.

Ostateczne zamknięcie transakcji nastąpi najprawdopodobniej w lipcu 2022 r. i jest uzależnione od zgody organów antymonopolowych.

Źródło:Newseria