Karlowe Wary zainaugurowały sezon

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w Karlowych Warach ponownie zagoszczą wiosenne i letnie imprezy i festiwale.  

Tradycyjna inauguracja sezonu, jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście, odbyła się na początku maja.  

Uzdrowisko Karlowe Wary w zeszłym roku zostało wpisane, wraz z Mariańskimi Łaźniami i Franciszkowymi Łaźniami, na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Karlowe Wary założone zostały w XIV wieku przez króla Karola IV. Zgodnie z legendą, władca w czasie jednej z wypraw łowieckich ścigał jelenia. Zwierzę, uciekając przed myśliwymi, ratowało się skokiem ze skały do kanionu rzeki Teplej. Karol IV wraz ze swą drużyną zszedł wówczas do doliny i odkrył gorące źródła mineralne bijące z głębi ziemi. W tym miejscu polecił zbudować uzdrowisko.

Elegancki kurort jest ulubionym miejscem wypoczynku turystów z całego świata. Trzynaście gorących źródeł o temperaturze od 41 °C do 73 °C tryska z głębokości około 2 kilometrów. Temperatura dwóch do tej pory odkrytych źródeł zimnych wynosi ok. 15 °C. Od 1946 roku w Karlowych Warach odbywa się słynny Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Na turystów czeka także zwiedzanie huty szkła Moser czy muzeum Becherovki.

Karta turystyczna Karlovy VARY REGION CARD pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze! Turyści mogą skorzystać z bezpłatnego wstępu lub zniżek do ponad 60 zabytków i innych miejsc zwiedzania. W okresie ważności Karlovy VARY REGION CARD służy również jako bezpłatny bilet komunikacji miejskiej w Karlowych Warach i Mariańskich Łaźniach.

Źródło:CzechTourism