handlowe dni mody

Targi mody w Brnie odwołane. Po raz pierwszy w swojej 28-letniej historii

Zimowe i letnie edycje Targów STYL i KABO są częścią biznesu modowego od ponad ćwierć wieku. Długą, bo 28-letnią tradycję, przerwała dopiero w tym roku pandemia Covid-19. Popularne targi mody w Brnie po raz pierwszy się nie odbędą w lutowym terminie. To skutek przedłużenia stanu wyjątkowego oraz obowiązują- cych warunków ochrony epidemiologicznej PES. Spółka Veletrhy Brno podjęła decyzję o odwołaniu wydarze- nia, zaplanowanego w dniach 27-28 lutego 2021. Organizator wierzy jednak, podobnie jak zainteresowani wystawcy i zwiedzający, że sierpniowe targi odbędą się już jak zwykle.

Wkrótce wszyscy znów się spotkamy

„Targi STYL i KABO stały się integralną częścią kalendarza biznesowego, który jest powiązany z cyklem koniunktu- ralnym w branży mody. Niestety, ze względu na przedłużenie stanu wyjątkowego oraz podjęte przez rząd obostrze- nia sanitarne i środki bezpieczeństwa, w lutym prezentacja jesienno-zimowych kolekcji mody nie będzie możliwa. Niemniej jednak jesteśmy przekonani, że Targi Styl i Kabo nadal będą cenioną platformą dla wystawców i kupców. Wierzymy, że w sierpniu ponownie  się spotkamy, już w normalnych warunkach”– powiedział Jiří Kuliš, dyrektor generalny Targów Brneńskich.

Mróz w lutym zwiastuje gorący sierpień

Według prognoz ludowych im chłodniejszy luty, tym cieplejsze lato. Podobnie rysuje się sytuacja w świecie biznesu targowego. Wystawcy i organizatorzy zdają sobie sprawę, jak ważne są spotkania osobiste, bez których handel nie może funkcjonować. Dotyczy to zwłaszcza prezentacji mody. Targi Brneńskie wraz z przedstawiciela- mi branży mocno wierzą w to, że sierpniowa impreza będzie się już mogła odbyć. Podczas Targów STYL i KABO zaprezentowane zostaną nowości na kolejne sezony. Nowości, na które już wszyscy z niecierpliwością czekają.

Targi Brneńskie zapraszają na STYL i KABO w dniach od 21 do 23 sierpnia 2021 r. 

 

targi mody 2021