Targi OPTA 2020 zostaną przeniesione na alternatywny termin

Mając na uwadze zgłoszone rezygnacje kluczowych wystawców oraz biorąc pod uwagę wyniki przeprowadzonej ankiety,  jesteśmy zmuszeni przenieść Targi OPTA 2020 na alternatywny termin w tym roku. W ten sposób respektujemy prośby przeważającej części wystawców.

Decyzja uwzględnia czynnik „siły wyższej” („vis major”) w kontekście rozwoju epidemii COVID19 w Europie, w wyniku czego pojawiły się obawy większości wystawców, że z powodu ograniczeń w podróżach służbowych i zaleceń rezygnacji z uczestnictwa w imprezach masowych, w tym kongresach i targach, do Brna nie przyjadą klienci.

Brak marek zagranicznych jest spowodowany restrykcyjnymi przepisami zagranicznych central. Ze względu na obawę większości wystawców, że ich inwestycja w udział w targach w pierwotnym terminie nie zwróci się, chcemy przesunięciem wydarzenia na odpowiedni termin (II lub III kw. b.r.) wyeliminować ryzyko ekonomiczne ze strony wystawców i spółki Veletrhy Brno jako organizatora w przypadku wydania w najbliższych dniach zakazu organizacji imprez masowych. Alternatywna data targów zostanie ustalona możliwie jak najszybciej.