Czeszki wygrały Superpuchar Polski

Czeszki wygrały Superpuchar Polski w siatkówce plażowej

Czeskie siatkarki plażowe: Michala Kvapilová i Michaela Kubíčková wygrały turniej finałowy Superpuchar Polski kobiet Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2021.

W miniony weekend w Przysusze odbył się Superpuchar Polski kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej. Wśród pań wygrały Czeszki: Michala Kvapilová i Michaela Kubíčková. Występ czeskiej pary w finale Superpucharu Polski sprawił, że zawody miały rangę międzynarodową: Kvapilová i Kubíčková w finale pokonały Katarzynę Kociołek i Kingę Wojtasik. Trzecie miejsce w turnieju zajęły: Martyna Kłoda i Justyna Tylutki.

Zwyciężczynie z Czech zainkasowały czek na 4400 zł. Do czeskiej pary trafiła też nagroda MVP czyli czek na 1000 zł. Warto wspomnieć, że Czeszki wygrały też turniej w Przysusze w 2019 roku i tym samym… obroniły Superpuchar, bo w 2020 roku, z uwagi na pandemię finał się nie odbył. Dla czeskiej pary to nie pierwsze w tym roku zwycięstwo w Polsce. Przypomnijmy, że w połowie lipca wygrały turniej Plaża Open w Cieszynie. W najbliższy weekend będzie je można zobaczyć podczas kolejnego turnieju Plaży Open w Myślenicach.

Autor: Artur Kucharski
Zdjęcia udostępnił: Kamil Pastusiak/www.kampas-sport.eu