Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV

Targi MSV wspiera czeski wicepremier. Zgłoszenia do końca czerwca

W dniach od 8 do 12 listopada 2021 r. w Brnie (Republika Czeska) odbędą się 62. Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV. Przygotowania do wydarzenia prowadzone są zgodnie z planem i w normalnym trybie. Szybko zbliża się również termin przesyłania zgłoszeń udziału w Targach MSV. Powierzchnię wystawienniczą w najlepszej cenie można zamówić do 30 czerwca 2021 roku. Ponadto w tym roku dostosowano warunki uczestnictwa tak, aby zminimalizować ryzyko  wystawców związane z obecną sytuacją pandemiczną. 

Rząd czeski przychylny organizowaniu targów

Organizatorzy Targów MSV współpracują z Ministerstwem Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej oraz Ministerstwem Zdrowia Republiki Czeskiej w zakresie strategii znoszenia obostrzeń obejmującej targi. Dzięki wzrastającej odporności społeczeństwa i odwrotowi pandemii, zatwierdzona przez Rządową Radę ds. Zagrożeń Zdrowia strategia luzowania obostrzeń sanitarnych przewiduje organizowanie targów w trybie standardowym bez ograniczeń, tak jak w przypadku sklepów detalicznych i centrów handlowych.  Ta wiadomość dobrze wróży Międzynarodowym Targom Maszynowym MSV.

Bardzo chciałbym, aby Międzynarodowe Targi Maszynowe odbyły się na początku listopada w jak najszerszym zakresie. Biorąc pod uwagę obecną sytuację istnieje duża szansa, że to nastąpi. Musimy firmom umożliwić spotkania osobiste”– powiedział Czeskiemu Radiu Karel Havlíček, wicepremier i szef Ministerstwa Przemysłu i Handlu.

„Targi mają daleko większy zasięg i pozwalają w określonym czasie spotkać znacznie większą liczbę klientów. Staramy się uzgodnić obostrzenia sanitarne podobne do tych, jakie obowiązują przy wydarzeniach kulturalnych, tak aby targi mogły być realizowane jesienią a wystawcy i zwiedzający czuli się wystarczająco komfortowo. Rzecz przede wszystkim dotyczy targów przemysłowych, na których spotykają się firmy” – dodał Havlíček.

„Targi branżowe od września będziemy organizować w normalnym trybie. Znajdujemy się w zupełnie innej sytuacji niż rok temu, kiedy panowała niepewność. Współpracujemy z Ministerstwem Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym w celu określenia możliwych warunków prowadzenia targów w przypadku pogorszenia się sytuacji. Jeśli rozwój sytuacji będzie pozytywny, planujemy zorganizować targi bez ograniczeń” – powiedział o przygotowaniach do wydarzeń targowych w drugiej połowie roku Jiří Kuliš, dyrektor generalny spółki Veletrhy Brno.

Kontakt osobisty jest podstawą udanego biznesu

Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV będą ważne dla restartu gospodarki i przemysłu. Większość gości targowych to profesjonaliści, przy czym 80% odwiedzających decyduje się lub współdecyduje o  inwestycjach i zakupach w firmach. Utrata osobistych kontaktów podczas pandemii potwierdziła, że targi są niezbędne nie tylko dla przemysłu. Znaczenie handlowe i marketingowe Targów MSV zostało również wykazane w ankiecie przeprowadzonej wśród wystawców. Postrzegają oni targi maszynowe jako ważną dla firmy prezentację umożliwiającą skuteczne osobiste negocjacje z istniejącymi i nowymi klientami oraz partnerami.

Fabryka Cyfrowa 2.0

Częścią Targów MSV będzie ponownie wystawa Fabryka Cyfrowa 2.0. „Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak zarządzać transformacją technologiczną czeskiej gospodarki. Wszystko to zgodnie z Krajowym Planem Naprawczym. Prezentowane będą najnowsze usługi i produkty w dziedzinie cyfryzacji przedsiębiorstw. Skupimy się również na takich tematach, jak sztuczna inteligencja w produkcji, sieci 5G, inteligentna robotyka czy blockchain” – powiedział Michalis Busios, dyrektor Targów MSV. Ważnym tematem targów maszynowych będzie również druk 3D. Równolegle z Targami MSV odbędą się w tym roku Targi Transportu i Logistyki oraz Targi Ochrony Środowiska ENVITECH.

Korzystne ceny do końca czerwca 2021

Pierwszy termin zgłoszeń udziału w Targach MSV 2021, który dla wystawców oznacza znaczne zniżki w cenach powierzchni ekspozycyjnej, minie 30 czerwca 2021 roku. Najlepsze miejsca zostaną przydzielone tym firmom, które najwcześniej prześlą formularz zgłoszeniowy. Dlatego zainteresowani udziałem w imprezie nie powinni długo zwlekać z podjęciem decyzji o zgłoszeniu udziału. Jak się zgłosić na MSV 2021? Informacje na stronach spółki Veletrhy Brno w j. czeskimj. angielskim i j. niemieckim. Wystarczy kliknąć.