Targi Brneńskie dostosowują terminy jesiennych imprez do przewidywanej sytuacji

W związku z obecnym rozwojem pandemii COVID-19 nastąpiły zmiany w terminach wydarzeń targowych, które odbędą się jesienią w brneńskim Centrum Wystawienniczym. Wszystkie zmiany wynikają z ogłoszonego już przeniesienia Międzynarodowych Targów Maszynowych MSV na nowy termin 8-12 listopada 2021.

„Spodziewamy się, że w drugiej połowie roku, ze względu na szczepienia ludności, zostaną złagodzone dotychczasowe ograniczenia i ostatecznie zakończy się lockdown targów. W związku z tym, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, dostosowaliśmy kalendarz jesiennych wydarzeń tak, aby odzwierciedlał złożoność i zakres konkretnych imprez. Zakres tematyczny, a zwłaszcza wysokie znaczenie międzynarodowe były głównym powodem przeniesienia Międzynarodowych Targów Maszynowych MSV na listopadowy termin– powiedział Jiří Kuliš, dyrektor generalny spółki Veletrhy Brno.

„W przypadku targów maszynowych trzeba też brać pod uwagę kilkutygodniowy montaż. Dlatego musieliśmy dostosować terminy innych targów, które odbędą się na terenach wystawienniczych. Negocjowaliśmy zmiany z partnerami branżowymi i głównymi wystawcami poszczególnych wydarzeń i uważamy, że udało nam się znaleźć dogodne terminy dla wszystkich uczestników. Oczywiście wzięliśmy również pod uwagę organizację imprez konkurencyjnych i cykli koniunkturalnych w danych dziedzinach ”– dodał Jaroslav Bílek, rzecznik prasowy Targów Brneńskich.

Wystawcy chcą uczestniczyć w targach branżowych

Z badań przeprowadzonych wśród wystawców wynika, że ​​targi są nieodzowną częścią ich strategii biznesowej i marketingowej i chcieliby uczestniczyć w wydarzeniach targowych. Spółka Veletrhy Brno postarała się znaleźć dogodny termin dla każdego z planowanych wcześniej wydarzeń. Pozwoli to na zorganizowanie pełnoprawnej imprezy zgodnie z sytuacją epidemiologiczną z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo wystawców i odwiedzających targi jest dla organizatorów priorytetem.

Decyzje zawsze zależą od aktualnej sytuacji

Rozwój i przewidywanie pandemii koronawirusa wpłynie na wszystkie planowane w tym roku wydarzenia w brneńskim Centrum Wystawienniczym. Spółka Veletrhy Brno decyzję o organizacji najbliższych imprez targowych, które zaplanowane są na koniec czerwca, podejmie w kwietniu. Niezwykle ważna będzie aktualna sytuacja epidemiczna w Republice Czeskiej i innych krajach europejskich.

Nowy kalendarz targów być może pozostanie już bez zmian

Po doświadczeniach z poprzedniego okresu organizatorzy wydarzeń targowych zakładają, że w miesiącach letnich sytuacja będzie sprzyjająca aktywności biznesowej. Dlatego nadal obowiązują terminy targów, które zaplanowano od czerwca do września. Jest to np. kompleks targów rolniczych ANIMAL TECH, targów spożywczych SALIMA, następnie mniejsze imprezy, takie jak Minerały Brno, targi mody STYL i KABO czy targi OPTA lub Rehaprotex.

Z kolei międzynarodowe targi bezpieczeństwa IDET, PYROS i ISET odbędą się w nowym terminie od 6 do 8 października 2021 roku. W dniach 13-15 października 2021 na targach WOODTEC zostaną zaprezentowane technologie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Zmiany dotknęły także targów turystycznych GO i Regiontour oraz targów Caravaning Brno, które po raz pierwszy odbędą się razem w dniach 21-24 października 2021 r. Bramy popularnego Life! otwarte będą od 26 do 28 listopada 2021 roku. Okres przedświąteczny wzbogacą tradycyjne Targi Bożonarodzeniowe.

Na jesień planowanych jest również szereg imprez gościnnych, których terminy uzgadniane są we współpracy z zewnętrznymi organizatorami. Jedną z najważniejszych jest Światowa Wystawa Psów Rasowych, która odbędzie się na terenach wystawowych od 30 września do 3 października 2021 roku.

Zespół Targów Brneńskich wierzy, że w drugiej połowie roku życie w Europie wróci do normy, a bramy brneńskiego Centrum Wystawienniczego otworzą się na nowo.