Hotelowe apartamenty

Hotelowe rezydencje tańsze od apartamentu czy akademika

Hotelowe rezydencje proponuje na wynajem sieć hoteli CZECH INN HOTELS. W pełni wyposażone małe  mieszkania w całej Pradze dostępne są w cenie od 6.500 koron czeskich miesięcznie (ok. 1.100 zł). Możliwe jest również zakwaterowanie na jedną noc od 120 CZK za osobę. Sieć reaguje na obecną sytuację przede wszystkim korzystnymi cenami pokoi pod atrakcyjnymi praskimi adresami.

Wynajmem długoterminowym zainteresowani są zwłaszcza ci, którzy szukają noclegu na okres przejściowy, a jednocześnie chcą obniżyć koszty. To najczęściej studenci lub pracownicy zatrudnieni na pół etatu w magazynach i firmach zajmujących się  przedświątecznymi wysyłkami  towarów.

Wysoki popyt na tańsze pokoje

Przekształciliśmy kilka naszych hoteli na w pełni wyposażone apartamenty. Mają powierzchnię 20-50 m kw. z własną łazienką oraz własną lub współdzieloną kuchnią. Wybrane hotele zostały zamienione w rezydencje (tanie i luksusowe) pod atrakcyjnymi adresami z recepcją, restauracją, wellness, beauty , itp. Zapewniamy mieszkańcom wszystkie niezbędne usługi. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia śniadań, posiłków z restauracji hotelowej czy usług pralni. Każda rezydencja posiada wystarczającą ilość miejsc parkingowych. Obecnie oferujemy ponad 300 mieszkań, w przypadku dużego zapotrzebowania zwiększymy obecną pojemność”powiedział Jaroslav Svoboda, członek zarządu spółki CZECH INN HOTELS.

Mieszkania i apartamenty dla setek osób

Popyt na tańsze zakwaterowanie w stolicy wzrósł po tym, jak studenci niektórych uczelni zostali zmuszeni do opuszczenia akademików. Ponadto wraz ze zbliżaniem się przedświątecznego okresu zakupów duże sklepy internetowe zaczynają rekrutować pracowników tymczasowych. Setki osób potencjalnie zainteresowanych noclegiem w Pradze mogą teraz wybierać z oferty mieszkań i apartamentów sieci CZECH INN HOTELS. Najkorzystniejsze warunki oferuje rezydencja Uno w Strašnicach – cena pokoju z własną łazienką, Wi-Fi, nowoczesną telewizją i wspólną kuchnią kosztuje 6.500 CZK miesięcznie. Podobna kwota jest często pobierana od osoby w domach studenckich. Rezydencja posiada również pralnię, bar i wspólne pomieszczenia socjalne. Trwają przygotowania do otwarcia w nim własnego sklepu.

„Oferujemy teraz zniżki w innych praskich rezydencjach, dawnych hotelach. Extol Inn znajduje się w niedużej odległości od stacji metra Nádraží Holešovice, goście mogą zatrzymać się w studio dla 1-2 osób w cenie od 7.500 CZK lub w pokojach dwuosobowych, które zawsze mają wspólną kuchnię. „Dwa łączone pokoje dla czterech osób są w cenie ok. 12.000 koron miesięcznie” – wyjaśnił dyrektor marketingu CZECH INN HOTELS Petr Chábera. Przygotowaliśmy również ciekawą ofertę w Hotelu Metropolitan na Starym Mieście. W samym sercu legendarnej Stínadli, przy ulicy Haštalskiej, pokoje dwuosobowe ze wspólną kuchnią czekają na gości już od 8.500 CZK miesięcznie. Są jednak osoby, które chcą więcej prywatności. Dla nich mamy oczywiście apartamenty z własną kuchnią. Tam cena jest nieco wyższa” – powiedział Chábera.

W ofercie luksusowe hotelowe rezydencje i tanie apartamenty

Metropolitan, Uno i Extol Inn znajdują się w pobliżu stacji metra, dodatkowo w dzielnicach z doskonałymi udogodnieniami dla mieszkańców, licznymi sklepami i innymi usługami. Obecnie oferta jest również poszerzana o rezydencje w dzielnicach Praha 1 i Praha 2, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Wacława (Václavské náměstí). Małometrażowe apartamenty zaczęły również oferować inne hotele sieci CZECH INN – Don Giovanni i Iris Eden. Oferta lokali mieszkalnych dostępna jest w całej Pradze.

„Nowocześnie wyposażone hotelowe rezydencje z TV, Wi-Fi i lodówką można wynająć od zaraz za pośrednictwem dealera CZECH INN, bez prowizji. Okres najmu jest elastyczny i może być aranżowany zgodnie z życzeniem klienta. Pierwsze lokale zostały wynajęte przez firmy dla swoich pracowników na mieszkania służbowe i biura, obecnie największe zapotrzebowanie obserwuje się u osób w przedziale wiekowym 20-40 lat chcących obniżyć swoje koszty osobowe” – dodał Petr Chábera.

CZECH INN HOTELS największa w Pradze

Czeska firma hotelarska CZECH INN HOTELS powstała w 2003 roku. Obecnie prowadzi ona 23 hotele i 10 restauracji. Zapewnia największą ilość miejsc noclegowych w Pradze (2.200 pokoi, 6.000 łóżek). W 2018 i 2019 roku przyjmowała ponad 1 milion gości rocznie. Ponadto spółka prowadzi hotele i obiekty gastronomiczne w innych, atrakcyjnych turystycznie miejscach Republiki Czeskiej. Ściśle współpracuje z brytyjską firmą inwestycyjną Mornington Capital. W połowie października sieć uruchomiła pierwszy w Czechach „covid hotel” pod praskim adresem Legerova 9. Czterogwiazdkowy hotel przyjmuje osoby z pozytywnym testem na COVID-19, które zmuszone są do pozostawania w izolacji.  Dlatego w obiekcie przestrzegane są wszystkie przepisy dotyczące higieny. Co więcej, hotel zapewnia specjalną, bezkontaktową dostawę posiłków oraz leków.