Targi technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego WOODTEC to wyjątkowe spotkanie specjalistów z branży drzewnej i meblowej.

Targi odwołane. WOODTEC kolejną ofiarą koronawirusa

Szesnasta edycja Targów WOODTEC, która planowana była w dniach 21-23 października 2020 w brneńskim Centrum Wystawienniczym, w tym roku się nie odbędzie. Targi zostały odwołane – w tej sprawie organizator Veletrhy Brno, a.s. porozumiał się ze Stowarzyszeniem Producentów i Importerów Maszyn i Urządzeń do Obróbki Drewna. Głównym powodem odwołania Targów WOODTEC i przeniesienia ich na kolejny rok jest utrzymująca się niepewność co do rozwoju pandemii COVID-19 i związane z tym obostrzenia Ministerstwa Zdrowia Republiki Czeskiej, które nie dopuszczają organizacji targów z udziałem 3-5 tys. osób dziennie.

„WOODTEC to kolejna targowa ofiara koronawirusa. Obecna sytuacja i obostrzenia dotyczące organizacji imprez masowych, w tym targów, niestety nie pozwalają w pełnym wymiarze i właściwą jakością realizować targów takich jak WOODTEC. Przestrzeni targowej nie można podzielić na wydzielone sektory bez możliwości przenikania się zwiedzających i wystawców. Jesteśmy w ciągłej niepewności i nikt nie może zagwarantować, że targi nie zostaną odwołane tuż przed rozpoczęciem lub w ich trakcie. Nie możemy ryzykować naszej inwestycji w projekt, jak również inwestycji w przygotowania ze strony wystawców. Nie można również lekceważyć ryzyka utraty reputacji spółki Veletrhy Brno– powiedział po odwołaniu imprezy dyrektor Jiří Kuliš.

Negocjacje ze stowarzyszeniami zawodowymi i wystawcami pokazują, że Targi WOODTEC są uważane za ważne narzędzie marketingowe i zdecydowanie warto je kontynuować. Również badanie przeprowadzone wśród zarejestrowanych zwiedzających targi potwierdziło zainteresowanie odwiedzeniem targów i gotowość do inwestowania w nowy park maszynowy.

„W naszej opinii obecne warunki dla organizatorów imprez masowych uniemożliwiają realizację Targów WOODTEC i mają zasadniczy wpływ na powodzenie imprezy i efektywną prezentację naszych firm mierzoną liczbą odwiedzających targi. Jednak również członkowie naszego stowarzyszenia są zainteresowani organizacją imprezy, dlatego prosimy o przeniesienie WOODTEC na jesień przyszłego roku, niezależnie od tego, czy się odbędą lub nie imprezy zagraniczne, takie jak Ligna czy Xylexpo” – zauważył Radek Talafous, dyrektor Stowarzyszeniem Producentów i Importerów Maszyn i Urządzeń do Obróbki Drewna.

Z uwagi na załamanie się kalendariów międzynarodowych targów w związku z epidemią i przesunięciem terminów, organizatorzy wspólnie ze stowarzyszeniami branżowymi rozważają obecnie zorganizowanie międzynarodowych targów technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego WOODTEC w październiku 2021 roku, ponownie w cyklu dwuletnim.