targi maszynowe

Czeskie targi przemysłowe wskażą nowe kierunki rozwoju

Międzynarodowe Targi Maszynowe, które odbędą się w Brnie w dniach od 4 do 7 października b.r. umożliwią firmom zaprezentowanie innowacyjnych technologii przemysłowych oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Równolegle odbędą się specjalistyczne targi IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING i PROFINTECH.

„Widzimy rosnące zainteresowanie firm udziałem w tegorocznej edycji MSV. Spodziewamy się również powrotu tych wystawców, którzy z powodu pandemii nie mogli uczestniczyć w ubiegłorocznej imprezie. Potwierdza to, że targi są ważną platformą biznesową dla wystawców” – powiedział Michalis Busios, dyrektor MSV.

Cyfryzacja przemysłu tematem przewodnim targów

Cyfryzacja to jeden z priorytetowych czynników rozwoju przemysłowego. Targi MSV regularnie koncentrują swoją uwagę na wykorzystywaniu rozwiązań cyfrowych i technologii informatycznych w procesach produkcyjnych. Również w tym roku najnowsze produkty i usługi z zakresu cyfryzacji przedsiębiorstw zostaną kompleksowo zaprezentowane na specjalnej wystawie Digital Factory 2.0. (Fabryka Cyfrowa). „Celem projektu jest pokazanie wszystkich korzyści płynących z transformacji cyfrowej, które polegają przede wszystkim na zwiększeniu efektywności przedsiębiorstw. Zwiedzający zobaczą prototypy inteligentnych maszyn autonomicznych, zapoznają się z zasadami sztucznej inteligencji oraz wezmą udział w trzeciej edycji międzynarodowej konferencji poświęconej cyfryzacji przemysłu. Chcemy też rozwinąć temat sieci 5G” – dodał Busios. Częścią składową projektu będzie scena cyfrowa z programem skoncentrowanym na aktualnych zagadnieniach z zakresu cyfryzacji przemysłu.

targi przemysłowe      targi przemysłowe

Produkcja addytywna i możliwości inwestycyjne

Produkcja addytywna po raz kolejny będzie jednym z kluczowych tematów Międzynarodowych Targów Maszynowych MSV. Profesjonalne technologie druku 3D mogą znacznie zwiększyć wydajność produkcji i są również coraz bardziej przystępne cenowo dla małych i średnich firm. Kolejnym wyróżnionym tematem będzie obszar gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój jest jednym z priorytetowych elementów rozwoju przemysłowego i staje się ważnym wymogiem utrzymania konkurencyjności przedsiębiorstw. Ważne miejsce w Targach MSV zajmują również badania, rozwój i transfer technologii. W wydarzeniu regularnie bierze udział szereg start-upów i nowo powstających firm. Innowacyjne eksponaty tradycyjnie zostaną zaprezentowane w konkursie Złotych Medali MSV.

MSV poszerzone o specjalistyczne targi IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING
i PROFINTECH

Targi przemysłowe w Brnie to koncentracja wszystkich kluczowych obszarów przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego. W tym roku równolegle do MSV odbędą się Targi IMT oferujące szeroką gamę technologii obróbki skrawaniem i technologii formowania. Również w tym samym czasie będą miały miejsce cztery imprezy technologiczne – Międzynarodowe Targi Odlewnictwa FOND-EX, Międzynarodowe Targi Spawalnictwa WELDING, Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Kompozytów PLASTEX oraz Międzynarodowe Targi Obróbki Powierzchniowej PROFINTECH„Naszym celem jest pokazanie, w jaki sposób innowacyjne technologie przenikają do sfery imprez specjalistycznych. Ich wprowadzenie oznacza szereg zmian dla tradycyjnego przemysłu, które zdeterminują przyszły kształt branży” – powiedział Michal Svoboda, rzecznik prasowy MSV.

Targi przemysłowe to miejsce dla biznesu 

Profil zwiedzających ubiegłoroczne Targi MSV potwierdził znaczenie wydarzenia. 90% odwiedzających przyjechało do Brna w celach biznesowych. Ponadto 80% z nich uczestniczy w procesie decyzyjnym w firmach. Wystawcy wysoko ocenili nie tylko zainteresowanie zwiedzających prezentowanymi eksponatami, ale również możliwość nawiązania nowych relacji biznesowych. Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV to także odpowiednie miejsce do finalizowania transakcji z dotychczasowymi klientami. „Bezpośredni kontakt osobisty ma kluczowe znaczenie dla biznesu w branżach przemysłowych. Jednak widzimy również trend w postaci rozwoju środowiska online. Dlatego pracujemy nad tworzeniem funkcji cyfrowych, które odpowiednio uzupełnią tradycyjny format targów” – dodał Busios.

Tegoroczne największe czeskie targi przemysłowe po raz pierwszy potrwają cztery dni, od wtorku do piątku. „Wierzymy, że skrócenie targów przyczyni się do jeszcze większej efektywności. Podjęliśmy tę decyzję również na podstawie opinii wystawców i profesjonalnych partnerów” – podsumował Busios informacje o formacie Targów MSV 2022.

Do udziału w wydarzeniu zgłosiły się już takie firmy, jak Arburg, Bibus, BOLE Europe Technology, Bomar, FANUC, Fronius Česká republika, Galika, GF Machining Solutions, HEIDENHAIN, ISCAR ČR, LASCAM systems, Maschinenfabrik Berthold Hermle, PRIMA POWER CENTRAL EUROPE, Rösler Oberflächentechnik GmbH, Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH, Tecnotrade obráběcí stroje, TEXIMP SA lub Walter. Tegorocznym partnerem Targów MSV będzie region Owernia-Rodan-Alpy, ważny ośrodek przemysłowy we Francji.

targi przemysłowe     

Więcej informacji o wydarzeniu: Targi Maszynowe MSV – najbardziej prestiżowa impreza w Czechach » (brno.pl)