Czeski piłkarz z Legii Warszawa mistrzem Polski. Czesi z Rakowa Częstochowa wicemistrzami…

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie kibice poznali medalistów. Mistrzem Polski została Legia Warszawa z czeskim napastnikiem Tomášem Pekhartem w składzie. Czesi z Rakowa Częstochowa: Petr SchwarzDaniel Bartl i  Tomáš Petrášek wywalczyli wicemistrzostwo Polski. Brązowe medale trafią do Pogoni Szczecin.

W poniedziałek w Częstochowie Raków pokonał Piasta Gliwice 1:0. Zwycięstwo częstochowian zagwarantowało Rakowowi wicemistrzostwo Polski i srebrne medale. To historyczny wyczyn klubu z Limanowskiego 83. Jeszcze nigdy Raków nie wywalczył medalu i nie był tak wysoko w tabeli. A przypomnijmy, że 2 maja Raków zdobył też w Lublinie historyczny Puchar Polski…

Do sukcesów Rakowa przyczynili się czescy piłkarze: Tomáš Petrášek, Daniel Bartl i Petr Schwarz. Schwarz przed meczem z Piastem otrzymał też z rąk prezesa klubu Wojciecha Cygana okolicznościową koszulkę z numerem 100 oznaczającą sto meczów w barwach Rakowa. Czescy piłkarze byli mocnymi punktami swoich zespołów. Do mistrzostwa Polski Legię Warszawa poprowadził Czech Tomáš Pekhart, który przed ostatnią kolejką ma na koncie 22 gole i będzie królem strzelców sezonu 2020/21 w PKO BP Ekstraklasie.

Autor artykułu i zdjęć: Artur Kucharski

 

Petr Schwarz (pierwszy po prawej) z okolicznościową koszulką