czeskie wózki dla psów

AnyoneGo wchodzi na rynek europejski. Czesi produkują wózki inwalidzkie dla psów

AnyoneGo, startup specjalizujący się w produkcji akcesoriów weterynaryjnych wspomagających poruszanie się, wkracza na rynek europejski. Czeska firma stosuje technologię wydruku 3D w produkcji wózków inwalidzkich dla psów, które mają problemy z poruszaniem się. Po udzieleniu wsparcia niemal stu psom w Czechach i na Słowacji, startup kieruje swoją ofertę do właścicieli tych zwierzaków w całej Europie. Zamówienia realizowane są indywidualnie.

Problemy z chodzeniem u psów mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Weterynarze zalecają w takich przypadkach zastosowanie dopasowanego wózka inwalidzkiego o wysokiej jakości – takiego, jakie oferuje AnyoneGo. Firma stworzyła dziesiątki prototypów i przetestowała swoje produkty na setkach psów, co pozwoliło na opracowanie najlepszego wózka weterynaryjnego.

Funkcjonalne i atrakcyjne wzornictwo

Zespół projektowy prowadzi uznany specjalista wzornictwa przemysłowego, Jan Jiránek. Jjego podejście do tej kwestii jest unikatowe, bo sam porusza się na wózku inwalidzkim. „Naszym celem jest stworzenie wózków dla psów, które są nie tylko funkcjonalne i łatwe w obsłudze, ale są również pięknymi wózkami z możliwością regulacji” – powiedział specjalista. Technologie stosowane przez AnyoneGo obejmują wydruk 3D 90% części wózka na sprzęcie wyprodukowanym przez inną odnoszącą sukcesy czeską spółkę technologiczną – Prusa3D. „Zastosowanie wydruku 3D pozwala na tworzenie wózków na zamówienie indywidualne klientów i wprowadzanie niezbędnych modyfikacji” – dodał szef projektantów.

W ofercie znajdują się wózki na tylne łapy w czterech rozmiarach – Nano (dla ras miniaturowych), Micro (dla jamników), Small (dla buldogów francuskich), i Middle (dla psów rasy Border Collie). Obecnie trwają prace nad wyprodukowanie jeszcze większych wózków.

Wózki inwalidzkie dla psów każdej wielkości wyprodukowane na drukarkach 3D

Wózki mają stabilną szeroką ramę, miękkie siodełko, oparcie na łapy, które można zdemontować, i koła, które można złożyć na czas transportu lub w celu umożliwienia psu wygodnego leżenia. Uprząż jest łatwa do założenia i bezpiecznego zamocowania do tylnej części wózka. Do wydruku 3D zastosowano trwałe, nieto- ksyczne tworzywo sztuczne, które łatwo utrzymać w czystości, a najważniejsze części wytworzono z zastoso- waniem technologii SLS dla jeszcze lepszego wzmocnienia konstrukcji. Wózki AnyoneGo są atrakcyjne wizualnie i każdy klient może wybrać spośród pięciu dostępnych kolorów części i akcesoriów.

Wózki można zamówić bezpośrednio na stronie https://anyonego.com/, a ceny zaczynają się od 564 EUR za wózki z linii Comfort, i od 586 EUR za wózki z linii Style. Wysyłka realizowana jest w okresie od 2 do 3 tygodni. Firma ma siedzibę w Brnie.

Po kliknięciu miniaturki, zdjęcie wyświetli się w większym formacie:

Źródło:AnyoneGo